Pirmadienį žuvo du eismo dalyviai (papildyta 2019-12-04)

Data

2019 12 03

Įvertinimas
0
2019-12-02 Aut. apvirto Zuvo Ignal. r. Polic. z.jpg

Gruodžio 2-ąją, pirminiais duomenimis, įvyko 16 eismo įvykių, žuvo 2 žmonės (vairuotojas ir pėsčiasis), sužeista 18, vienas pėsčiasis mirė ligoninėje. Daugiausia įvyko transporto priemonių susidūrimų, tarp jų 3 atvejai – įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą. Nuvažiavimai nuo kelio – 2 atvejai. Pėstieji pateko į 6 eismo įvykius (sužeisti 6, žuvo 1), pėsčiųjų perėjose – 3 iš šių įvykių (Kaune, Panevėžyje ir Kaišiadoryse). Esant šlapiai kelio dangai – 12 įvykių, slidžiuose (apledėjusiuose) keliuose – 4. Per parą iš viso užregistruota 118 eismo įvykių.

Prieš vidurdienį (11.49 val.) Ignalinos rajone, Pajurgiškės kaime, kelyje Mikalavas–Senasis Daugėliškis–Panižiškė, esant slidžiai kelio dangai, nuokalnėje į dešinę nuo kelio nuvažiavo į griovį ir vertėsi automobilis „Volvo V70“. Per eismo įvykį žuvo automobilį vairavęs 72 metų vyras. 69 metų keleivė, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Vakare (18.30 val.) Kėdainių rajone, Saviečių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai („Via Baltica ruožas), mikroautobusas „VW Crafter“, vairuojamas 64 metų vyro, partrenkė važiuojamojoje kelio dalyje, pirminiais duomenimis, stovėjusį vyrą. Po to žmogų, pirminiais duomenimis, dar kliudė kitas nenustatytas automobilis. Žuvo 72 metų pėsčiasis, jis tamsiuoju paros metu neturėjo jokių šviesą atspindinčių elementų.

Pavakarę (prieš penktą) Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte (šlapia danga), krovininis automobilis „Peugeot“ (iki 3,5 t) kliudė pėsčiųjų perėjoje 41-erių ir 28-erių pėsčiąsias. Beveik tuo pačiu metu į eismo įvykį Kaišiadoryse pateko ir 17 metų mergina. Ji šio miesto Gedimino gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, buvo kliudyta 40 metų vyro vairuojamo automobilio „Seat Ibiza“.

Apie pusę penkių po pietų Kėdainių rajone, kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, sningant ir esant šlapiai kelio dangai, 31 metų vyras, vairuodamas BMW markės automobilį, lenkė vilkiką ir susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiavusiu automobiliu „Vauxhall Signum“. Sužeisti 4 žmonės: pastarojo automobilio 62 metų vairuotojas, 63-ejų ir 33-ejų keleivės bei pirmojo automobilio vairuotojas. Visi jie paguldyti į ligoninę.

Apie 20.10 val. Anykščių rajone, Kurklių I kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, esant šlapiai kelio dangai, tiesiame ruože, automobilis „Ford Galaxy“, vairuojamas 40 metų vyro, partrenkė pėsčiąjį. Gauta informacija, kad 35 metų vyras mirė ligoninėje.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena ir atkreipia dėmesį:

► Vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Privaloma sulėtinti važiavimo greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

► Pėstiesiems įžengti į važiuojamąją kelio dalį leidžiama tik po to, kai Jūs įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad tai saugu. Įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis, venkite kitų pašalinių veiksmų, kurie atitraukia dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos stebėjimo ir trukdo įsitikinti, kad eiti saugu.

► Pėstieji tamsiuoju paros metu, neapšviestuose keliuose naudokite šviesą atspindinčius elementus (atšvaitus, prožektorius, šviečiančius žibintus, ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais), kad Jus iš anksto galėtų pastebėti transporto priemonių vairuotojai.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 670

3 036

366

13,7

Žuvo

157

164

7

4,5

Sužeista žmonių

3 101

3 636

535

17,3