Pirmadienį eismo įvykiuose sužeista 10 žmonių

Data

2019 11 26

Įvertinimas
0
2019-11-25 Pesc. per. tamsoje Siauliai Polic. zenkl.jpg

Lapkričio 25-ąją, pirmadienį, policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 68 eismo įvykius, 9-iuose iš jų nukentėjo žmonės. Sužeista 10 eismo dalyvių, tarp jų – 1 nepilnametis. Įvykiuose nukentėjo 4 pėstieji, iš jų 3 – pėsčiųjų perėjose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose). Transporto priemonių susidūrimų metu (3 atvejai) sužeisti 4 žmonės, viename jų dalyvavo elektriniu paspirtuku važiavusi moteris. Važiuodami viešuoju transportu nukentėjo 2 keleiviai. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, pirminiais duomenimis, – 7 eismo įvykiai.

Pavakarę (apie 16.35 val.) Elektrėnų savivaldybėje, Zabakos kaime, važiuojamojoje kelio dalyje šalia automobilio buvusį žmogų partrenkė automobilis „Toyota Avensis“. Sužeistas 48 metų vyras paguldytas į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro Vilniaus rajone, Paberžės kaime, kelyje Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai, tiesiame ruože, 22 metų vaikinas, vairuodamas automobilį „BMW 535D“ ir lenkdamas kitą automobilį, susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiavusiu 55 metų moters vairuojamu „Škoda Octavia“. Per eismo įvykį nukentėjo pastarojo automobilio 34 metų keleivis ir pirmojo automobilio vairuotoja, abu nuvežti į ligoninę.

Vakare (apie 19.10 val.) Kaune, Neries krantinės viename namų kieme (apšviestas), pirminiais duomenimis, iš už stovinčio automobilio elektriniu paspirtuku išvažiavusi 32 metų moteris, staigiai pradėjo stabdyti, nesuvaldė ir paleido jį, šis nugriuvo, o pro šalį važiavęs kitas automobilis „Toyota Prius“ kliudė moters koją.

Vilniuje 2-uose įvykiuose, važiuodami miesto maršrutiniuose autobusuose, šių vairuotojams stabdant, nukentėjo keleiviai, 6-erių mergaitė ir neblaivus 48 metų vyras.

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo eismo dalyvių, ypač vairuotojų, atkreipti dėmesį į eismo sąlygas. Dulksna, lietus, tvyrantis rūkas gerokai sunkina ne tik matomumą, bet ir važiavimą. Esant šlapiai (slidžiai) kelio dangai, pailgėja transporto priemonės stabdymo kelias (atstumas). Atsižvelgdami į tai, vairuotojai, važiuokite tik saugiu greičiu, kad, prireikus, galėtumėte saugiai suvaldyti vairuojamą transporto priemonę. Būkite atidūs išvažiuodami iš šalutinio kelio, sukdami į kairę, persirikiuodami, nelenkite, neįsitikinę, kad tai daryti saugu. Laikykitės saugaus (reikiamo) atstumo iki kitos transporto priemonės.

Pėstieji, dalyvaudami viešajame eisme, tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, turėkite su savimi ir naudokite šviesą atspindinčius elementus (prožektorių, šviečiantį žibintą, atšvaitą (-us), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais), kad Jus iš anksto galėtų pastebėti transporto priemonių vairuotojai.

Tik kartu, saugodami save ir rūpindamiesi vieni kitais, galime kurti saugią aplinką.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 606

2 989

383

14,7

Žuvo

156

162

6

3,8

Sužeista žmonių

3 020

3 572

552

18,3