Ketvirtadienio eismo įvykiai

Data

2020 05 15

Įvertinimas
0
2020-05-04 KELIO vaizd. Pasvalio r. Polic. z. Prie 2020-05-14 eismo iv.jpg

Gegužės 14 d., ketvirtadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, 3-uose eismo įvykiuose sužeisti 7 žmonės, tarp jų – neblaivus vyras, vairavęs lengvąjį automobilį. Policijos pareigūnai per parą užregistravo 53 eismo įvykius.

Po vidurdienio, Marijampolėje, V. Kudirkos gatvėje, 83 metų vyro vairuojamas automobilis „Citroën Xsara“ dėl saugaus atstumo nesilaikymo atsitrenkė į prie pėsčiųjų perėjos sustojusio praleisti pėsčiosios automobilio „Audi A6“ galą. Šis, pajudėjęs nuo smūgio, kliudė per perėją ėjusią 40 metų moterį. Per eismo įvykį nukentėjo pėsčioji, „Citroëno“ vairuotojas ir 82 metų keleivė, taip pat „Audi“ vairavęs 38 metų vyras.

Prieš trečią po pietų, Molėtų rajone, Alantos miestelyje, Sodo alėjoje (kelyje Alanta–Naujasodis–Švobiškėlis), tiesiame ruože vairuojamo automobilio „VAZ 21061“ nesuvaldė neblaivus, teisės vairuoti neturintis 37 metų vyras. Automobilis nuvažiavo nuo kelio į dešinę pusę ir atsitrenkė į elektros linijos perdavimo stulpą. Nukentėjo įvykio kaltininkas, jam nustatytas 1,36 promilės neblaivumas, jis nuvežtas į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro, Kėdainiuose, Žemaitės ir Rožių gatvių sankryžoje, automobiliu BMW iš šalutinio kelio išvažiuodamas ir į dešinę sukdamas 31 metų vyras nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio „VW Passat“ ir su juo susidūrė. Nuo smūgio BMW nuvažiavo nuo kelio, apgadino gyvatvorę ir, kliudęs namo laiptus, sustojo. Nukentėjo „Passato“ 38 metų vairuotoja ir 51 metų keleivė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dar ir dar kartą atkreipia eismo dalyvių dėmesį: Draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems, apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų ar nepasinaudojusiems teisės aktų nustatytu privalomu kasdieniu poilsiu. Taip pat neleidžiama vairuoti susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui, duoti transporto priemonę vairuoti asmenims, kurie yra paveikti bent vieno iš pirmiau nurodytų veiksnių arba neturi teisės vairuoti transporto priemonės. Vairuodamas transporto priemonę, vairuotojas privalo laikytis vairuotojo pažymėjime nurodytų sąlygų.

Elkimės atsakingai ir protingai, kad mūsų kelionės būtų saugios.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

921

868

-53

-5,8

Žuvo

53

53

0

0

Sužeista žmonių

1 093

996

-97

-8,9