Gegužės 13-ąją, šalyje daug kur lyjant, daugiausia – transporto priemonių susidūrimų

Data

2020 05 14

Įvertinimas
0
2020-05-13 Nuvaz. nuo k. Birzu r. Polic. zenkl.jpg

Gegužės 13 d., trečiadienį, pirminiais duomenimis, 7-iuose eismo įvykiuose sužeisti 7 žmonės, tarp jų daugiausia – vairuotojų (5). Transporto priemonių susidūrimų – 5 atvejai. Esant šlapiai kelio dangai – 4 įvykiai. Miestuose – 5 eismo įvykiai (Vilniuje – 2, Kaune, Panevėžyje, Telšiuose). Per parą policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 46 eismo įvykius.

Prieš dešimtą ryto, Panevėžyje, Klaipėdos gatvėje, 35 metų vyro vairuojamas automobilis „VW Caddy“, išvažiuodamas iš aikštelės prie parduotuvės ir sukdamas į dešinę, kliudė ėjusią pėsčiąją. Nukentėjo 69 metų moteris.

Po vidurdienio, Kaune, Aleksote, Veiverių ir Užnemunės gatvių sankryžoje (danga šlapia), pirminiais duomenimis, degant draudžiamajam šviesoforo signalui į sankryžą įvažiavęs „Nissan X-Trail“, vairuojamas 65 metų vyro, susidūrė su automobiliu „Ford S-Max“, vairuojamu 43-ejų moters, ir dar atsitrenkė į prie šviesoforo sustojusį „Kia“ markės automobilį, prie kurio vairo buvo 74 metų vyras. Nukentėjo šio automobilio 74 metų keleivė (nuvežta į ligoninę).

Prieš trečią po pietų, Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, esant šlapiai kelio dangai, 33 metų vyras „Nissan“ markės automobiliu sukdamas į dešinę (kiemo teritoriją), susidūrė su dviračių taku elektriniu paspirtuku važiavusiu vyru. Nukentėjo juo važiavęs 33-ejų vyras (paguldytas į ligoninę).

Beveik tuo pačiu metu, prieš trečią, eismo įvykis įvyko ir Telšiuose. Karaliaus Mindaugo ir Sedos gatvių sankryžoje, šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje, į kairę sukdamas automobilis „VW Sharan“, vairuojamas 46 metų moters, nepraleido ir susidūrė su tiesiai važiavusiu automobiliu „Dacia“. Nukentėjo šio automobilio 56 metų vairuotoja.

Prieš šeštą vakaro, sostinėje, S. Konarskio ir Jovaro gatvių sankryžoje (danga šlapia), susidūrė automobilis BMW, vairuojamas 29-erių vyro, ir „Škoda“ markės automobilis, kurio 58 metų vairuotoja nukentėjo.

Apie pusę septynių vakaro, Biržų rajone, kelyje Biržai–Raubonys, 19 metų vaikinas automobiliu „BMW 320D“ tiesiame ruože, pirminiais duomenimis, lenkdamas kitą transporto priemonę, staigiai stabdė, nesuvaldė automobilio ir šis nuvažiavo nuo kelio į kairę pusę. Nukentėjo vairuotojas. Kartu važiavusi 16 metų paauglė, pirminiais duomenimis, nesužeista.

Prieš septintą vakaro, Vilniaus rajone, Miškonių kaime, Nemenčinės plente, esant šlapiai kelio dangai, 27 metų vyro vairuojamas automobilis „Saab 93“ atsitrenkė į priekyje važiavusį „Škoda Octavia“, vairuojamą 42-ejų vyro, ir po susidūrimo nuvažiavo nuo kelio į griovį. Nukentėjęs pirmojo automobilio vairuotojas nuvežtas į ligoninę (paguldytas stebėti). Vyras teisės vairuoti neturi, ji jam atimta.

Lietuvos kelių policijos tarnyba akcentuoja: Draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems, apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų ar nepasinaudojusiems teisės aktų nustatytu privalomu kasdieniu poilsiu. Taip pat neleidžiama vairuoti susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui, duoti transporto priemonę vairuoti asmenims, kurie yra paveikti bent vieno iš pirmiau nurodytų veiksnių arba neturi teisės vairuoti transporto priemonės. Vairuodamas transporto priemonę, vairuotojas privalo laikytis vairuotojo pažymėjime nurodytų sąlygų.

Kelyje elkimės atsakingai ir protingai, kad mūsų kelionės būtų saugios.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

910

865

-45

-4,9

Žuvo

53

53

0

0

Sužeista žmonių

1 081

992

-89

-8,2