Birželio 1-oji – eismo įvykyje nukentėjo mažametis

Data

2020 06 02

Įvertinimas
0
2020-06-01 Susid. 4 aut. Viln., Pilaites pr. Polic. z.jpg

Birželio 1-ąją, pirmadienį, pirminiais duomenimis, užregistruotas 71 eismo įvykis, 9-iuose jų sužeista 10 žmonių. Vietinės reikšmės keliuose (miestų gatvėse) – 7 įvykiai (Vilniuje – 5, Klaipėdoje ir Šilutėje). Dviračių vairuotojai dalyvavo 4 įvykiuose, 3-uose – viešasis transportas (autobusai). Viename įvykyje nukentėjo nepilnametis (dviračio vairuotojas). Pirminiais duomenimis, 5 atvejai – transporto priemonių susidūrimai, viename jų (Vilniuje) susidūrė 4 automobiliai.

Prieš dešimtą ryto, Šilutėje, Stadiono gatvėje, dviračiu važiavęs mažametis, neįsitikinęs, kad tai daryti saugu, pirminiais duomenimis, staiga keitė važiavimo kryptį ir automobilio „Renault Mégane Scénic“ 68 metų vairuotojas neišvengė susidūrimo. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežtas 10 metų berniukas.

Po septintos ryto, Vilniuje, Šeškinės ir Ukmergės gatvių sankryžoje, 42 metų moters vairuojamas automobilis „Ford Galaxy“, sukdamas į dešinę, nepraleido iš kairės važiavusio dviračio ir su juo susidūrė. Nukentėjo 48 metų vyras, jis nuvežtas į ligoninę.

Taip pat ryte (prieš devintą), sostinėje, Žvėryne, Sėlių gatvėje, autobusas „Solaris“, vairuojamas 42-ejų moters, sukdamas į dešinę, kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją dviračiu važiavusią 33 metų moterį (pirminiais duomenimis, jai paskirtas ambulatorinis gydymas).

Devintą ryto, Vilniuje, Šnipiškėse, Šeimyniškių gatvėje, 56 metų vyras, vairuodamas 4G maršruto autobusą „Scania“, pirminiais duomenimis, stabdė praleisti į važiuojamąją kelio dalį neleistinoje vietoje įžengusio pėsčiojo. Tuo metu salone pargriuvo keleivė, 79 metų moteris, pirminiais duomenimis, susimušė galvą (nuvežta į ligoninę).

Dar 2 eismo įvykiai sostinėje įvyko beveik tuo mačiu metu – popietę (apie 15.35 val.). Justiniškėse, Taikos gatvėje, šaligatviu dviračiu važiuodamas 13 metų berniukas kliudė stovėjusią senjorę. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta 74 metų moteris. Pilaitės prospekte susidūrė 4 automobiliai: dėl saugaus važiavimo greičio ir reikiamo atstumo nesilaikymo 57 metų vyro vairuojamas automobilis „Mitsubishi L200“ atsitrenkė į priekyje važiavusį „Volkswagen“ markės automobilį, šis nuo smūgio – į „Mercedes-Benz E270“, vairuojamą 21-erių vaikino, o „Mercedesas“ į  automobilį „Chevrolet“, prie kurio vairo buvo 42 metų vyras. Nukentėjo „Volkswageno“ 36 metų vairuotojas.

Prieš vidurdienį, Klaipėdoje, Naujojo Sodo gatvėje, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, 38 metų moterį partrenkė automobilis „Mazda 6“, vairuojamas 67 metų moters. Po įvykio pėsčioji nuvežta į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro įvyko 2 eismo įvykiai. Birštono savivaldybėje, Jundeliškės kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė, į kelio atitvarus atsitrenkė ir nuo kelio į laukus nuvažiavo automobilis „Citroën C3“. Į ligoninę nuvežtas 46 metų vyras. Pirminiais duomenimis, pasak vairuotojo, jam pasidarė bloga, dėl to ir nesuvaldė automobilio.

Kauno rajone, Užliedžiuose, Griežlės ir Plento gatvių sankryžoje, autobusas „Mercedes-Benz“, vairuojamas 61 metų vyro, įvažiuodamas į sankryžą iš šalutinio kelio ir sukdamas į kairę, nepraleido ir susidūrė su iš kairės pusės važiavusiu automobiliu „VW Polo“. Per susidūrimą nukentėjo lengvojo automobilio 27 metų vairuotoja ir autobuso 57 metų keleivė (nuvežtos į ligoninę).

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2019 metai

2020 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

1 086

996

-90

-8,3

Žuvo

58

59

1

1,7

Sužeista žmonių

1 290

1 135

-155

-12