Saugaus eismo klasės

Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Utenos apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose yra įrengtos saugaus eismo klasės.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje saugaus eismo klasė veikia nuo 2007 metų gegužės. Tai pirmoji tokia klasė, kuri buvo įrengta Lietuvos policijos įstaigoje.

Klaipėdos, Panevėžio ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padaliniuose šios klasės savo veiklą pradėjo nuo 2009 metų vasaros.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos padalinyje saugaus eismo klasė duris atvėrė 2012 m. balandžio 4 dieną.

Alytaus mieste (Vingio g. 15A) saugaus eismo klasė atidaryta 2013 m. rugsėjo 18 dieną.

Saugaus eismo klasė yra įrengta ir Ukmergės Šilo pagrindinėje mokykloje (nuo 2013 m. spalio 1 d.).

Policijos pareigūnai nuo 2016 m. balandžio 6-osios dirba ir mobilioje saugaus eismo klasėje Kaune („Vilko kartodrome“).

2009 metais saugaus eismo klasėse apsilankė 15 133 mokiniai ir jų auklėtojai. 2012 metais šiose klasėse saugaus elgesio kelyje pamokas išklausė 17 119 mokinių.

2013 metais saugaus eismo pamokos šiose klasėse vestos 18 005 neformaliojo švietimo mokyklų auklėtiniams ir bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams, jų mokytojams, 2014 metais – 15 406. 2017 metais policijos pareigūnai minėtose klasėse organizavo ne mažiau kaip 840 susitikimų su jaunaisiais eismo dalyviais ir juos lydinčiais asmenimis (apie 21 390).

Saugaus eismo klasių paskirtis – ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, kitiems visuomenės nariams sudaryti sąlygas ugdyti ir plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo) saugaus eismo kompetenciją, mokytis ir gilinti teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdyti pagarbą žmogaus gyvybei ir jos išsaugojimui, pagarbą eismo dalyviams, atsakomybę už savo elgesį kelyje, suvokti eismo sistemą „Eismo dalyvis–transporto priemonė–kelias–eismo aplinka“.

Policijos pareigūnai kviečia visus, vaikus ir suaugusiuosius, susitikus kartu prisiminti ir aptarti pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles, išklausyti pareigūnų svarbių patarimų, kad kelyje neištiktų nelaimė ir kiekvienas iš mūsų laimingai pasiektume kelionės tikslą.

Dėl susitikimų saugaus eismo klasėse prašome kreiptis:

Įstaigos ir padalinio pavadinimas Pareigos Vardas, Pavardė Kontaktai
Vilniaus aps. VPK Kelių policijos valdyba Administracinės veiklos skyriaus vyresnioji specialistė,
komisarė inspektorė
Aistė Dijokaitė Tel. (8 5) 271 9534
El. p. aiste.dijokaite@policija.lt
Klaipėdos aps. VPK Kelių policijos tarnyba Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistas Nerijus Stankus Tel. 8 700 61 084
El. p. nerijus.stankus1@policija.lt
Šiaulių aps. VPK Kelių policijos tarnyba Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialistė Kristina Strelcovienė Tel. (8 41) 39 7895
El. p. kristina.strelcoviene@policija.lt
Panevėžio aps. VPK Kelių policijos tarnyba Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė, vyresnioji inspektorė Danguolė Urbonienė Tel. (8 45) 50 3097
El. p. danguole.urboniene@policija.lt
Alytaus aps. VPK Kelių policijos skyrius Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės vyresnysis tyrėjas Marius Vilkelis Tel. (8 315) 55 654
El. p. marius.vilkelis@policija.lt
Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės tyrėja Kristina Vaišnoraitė El. p. kristina.vaisnoraite@policija.lt
Utenos aps. VPK Kelių policijos skyrius Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės vyresnysis specialistas, vyresnysis inspektorius Remigijus Rusteika Tel. (8 389) 64 337
El. p. remigijus.rusteika@policija.lt
Kauno aps. VPK Kelių policijos valdyba Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė Tel. (8 37) 30 3751
El. p. sarune.dzimidaite@policija.lt
Ukmergės Šilo pagrindinė mokykla

Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Daiva Novikienė

Mob. 8 612 75 796
El. p. daiva.novikiene@policija.lt
Paskutinė atnaujinimo data: 2018-12-11